Dystrybutor wina planuje debiut

Kandydatem do wejścia na rynek NewConnect jest dystrybutor wina sprzedawanego pod marką „Mnich”. Spółka trudni się również działalnością w sektorze usług gastronomiczno – hotelarskich. Z przeprowadzonej emisji akcji serii B udało jej się pozyskać 2,6 mln zł. Kapitał ten ma zostać przeznaczony na remont Karczmy regionalnej Stary Groń w Brennej, na kupno zajazdu pod nazwą „Chata nad Wisłą”, który znajduje się w Ustroniu a także na działalność związaną z dystrybucją wina.

Produkowane wino powstaje w największej na Śląsku winnicy, powstałej w 2006 roku. Spółka organizuje również cykl imprez pod tytułem „Wino i sztuka”, których tematem przewodnim jest winiarstwo. Działalność gastronomiczno – hotelarska prowadzona jest za pomocą wspomnianych wyżej obiektów: karczmy regionalnej i zajazdu, które zlokalizowane są przy głównej trasie, łączącej aglomerację śląską z Ustroniem oraz Wisłą.

Co nieco o planowanym debiucie wiadomo było już rok temu. Wówczas ABS Investment S.A. poinformowała, że będzie świadczyć usługi Autoryzowanego Doradcy dla Spółki. Teraz plany te stały się jeszcze bardziej realne.